02188218279-86053927

افزایش 10 برابری سود پتروشیمی امیرکبیر در سال 99

46 بازدید | دوشنبه 14 تیر 1400 | دسته بندی : اخبار

عبدالکریم پهلوانی در مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت با ارائه گزارشی از عملکرد پتروشیمی امیرکبیر در سال 99 اظهار کرد: در این سال دریافت خوراک مایع و اتیلن دریافتی به ترتیب 9 و 3 درصد کاهش داشتند و خوراک گازی اتان نیز با افزایش 73 درصدی روبه رو شد که همگی ذاتا مثبت هستند زیرا دریافت خوراک مایع کمتر به شرط در اختیار داشتن گاز به مفهوم سودآوری بیشتر است.پارسال 751 هزار تن خوراک مایع و 133 هزار تن خوراک اتان دریافت شده است.

وی با بیان اینکه تولید اتیلن پارسال 21 درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: روند تولید پارسال با وجود تعمیرات اساسی بی سابقه و همه اینها در خدمت سوداوری مضاعف شرکت بوده است.

مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر با اشاره به اینکه در تولید کل با ثبت رکورد 6 درصدی و نیز ثبت بالاترین رکورد تولید محصولات پلیمری موفقیت کم نظیری برای شرکت به دست آمده است، افزود: افزایش 8 درصدی فروش مقداری و 110 درصدی ریالی، نتیجه تغییر سیاست های فروش بوده است.

پهلوانی با اشاره به افزایش چشم گیر سود شرکت در سال 99 گفت: سود شرکت در سال گذشته 1045 درصد افزایش یافت و از 3 هزار و 451 میلیون ریال به 39 هزار و 521 میلیون ریال رسید.

وی با اشاره به افزایش ناگزیر هزینه های مجتمع پتروشیمی امیرکبیر، بر افزایش 110 درصدی درآمدها تاکید کرد و گفت: مدیریت و تغییرات در سبد خوراک، کاهش زمان توقف ها، کاهش ضایعات محصول، کاهش قیمت تمام شده، افزایش 15 درصدی فروش تناژی محصولات پلیمری، افزایش صادرات، برنامه ریزی برای تولید گریدهای مورد نیاز بازار و افزایش قیمت فروش محصولات از جمله عوامل افزایش سوددهی شرکت بوده اند.

مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر درباره روند پیشروی اقتصادی این شرکت ادامه داد: EPS شرکت یک هزار و 45 درصد رشد داشته و به یک هزار و 978 ریال رسیده است.حال آنکه سال گذشته عددی معادل 959 ریال به ثبت رسیده است.

پهلوانی پس از مباحث فنی و اقتصادی تصویری از جایگاه و افتخارات این شرکت در سال 1399 ارائه کرد و گفت: پتروشیمی امیرکبیر در بین 400 شرکت وزارت رفاه از منظر سوداوری موفق به کسب نشان عالی درخشان جهش تولید شد، همچنین شرکت ملی صنایع پتروشیمی به منظور همسویی با گفتمان جهش تولید از این مجموعه قدردانی کرد و افزون بر این از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان صنعت سبز برگزیده شد.

وی تاکید کرد: در همه این عملکردها، معجزه و همدلی درون سازمانی و همگرایی با سهامداران دیده می شود و آنچه به دست آمده مرهون تلاش نیروهایی است که در شرکت در حال فعالیت هستند.

ایمنی و توسعه; دو بال حرکت پتروشیمی امیرکبیر

عبدالکریم محمدی زاده، مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات و ارتباطات پتروشیمی امیرکبیر نیز در این مجمع به ثبت 14263607 نفر ساعت کار بدون حادثه و اجرای پروژه ERP و جانشین پروری اشاره کرد و پروژه های معطوف به تامین پایدار خوراک را از جمله مهم ترین برنامه های شرکت برشمرد.