02188218279-86053927

عملیات اجرایی طرح پتروشیمی مهتاب پارسیان آغاز شد.

51 بازدید | پنجشنبه 17 تیر 1400 | دسته بندی : اخبار

یکی از پروژه های مهم پتروفرهنگ که در سبد جهش سوم صنعت پتروشیمی جای می گیرد، طرح پتروشیمی مهتاب پارسیان است.این پروژه در زمینی به مساحت 130 هکتار در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان با هدف احداث یک واحد GTX تعریف شده است.منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان واقع در استان هرمزگان با توجه به موقعیت جغرافیایی و نزدیکی به منابع گازی، در آینده نزدیک به عنوان قاب سوم پتروشیمی کشور، جایگاه ویژه ای در صنعت پتروشیمی پیدا خواهد کرد.از این رو پتروفرهنگ با پیش بینی و موقعیت سنجی دقیق پروژه مهتاب پارسیان را در این منطقه تعریف و مجوزهای لازم را اخذ کرده است.

در مطالعات اولیه این پروژه با توجه به وسعت زمین و اهمیت ورود به محصولات پایین دستی در پتروفرهنگ، تولید محصولاتی چون پلی اتیلن سنگین و پلی پروپیلن در دستور کار قرار گرفته است.این شرکت پس از دریافت موافقت های پتروفرهنگ، با برگزاری مناقصات مراحل اجرایی فاز صفر را آغاز کرده است.

شرکت پتروشیمی مهتاب پارسیان در سال مالی جاری سرمایه اسمی خود را از 350 میلیارد ریال به 1200 میلیارد ریال افزایش داد و توانست مجوز فعالیت خود را تمدید کند و هم اکنون به دنبال موافقت اصولی و دریافت مجوز خوراک برای اجرای طرح GTX است.

شرکت پتروفرهنگ به عنوان بازوی توانمند صندوق ذخیره فرهنگیان با سرمایه گذاری در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی، سهم بالایی در سودآوری این صندوق دارد.

این هلدینگ افزون بر اجرای پروژه های در حال ساخت خود، با تعریف پروژه های جدید در مناطق جدید اقتصادی و انرژی، یکی از بازیگران مهم صنعت پتروشیمی کشور است.