02188218279-86053927

لزوم بهره گیری از دانش روزآمد جهان همگام با تقویت بومی سازی

27 بازدید | يكشنبه 27 تیر 1400 | دسته بندی : اخبار

بهزاد محمدی روز چهارشنبه 23 تیرماه، در مجمع عمومی عادی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با تاکید بر حمایت از این شرکت اظهار کرد: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با توجه به ماهیت فعالیت های خود بازوی توسعه این صنعت است.

وی افزود: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در سال های اخیر دستاوردهای ارزشمندی به دست آورده است و جای قدردانی دارد که بخشی از خروجی این تلاش ها، تامین نیازهای صنعت پتروشیمی در بحث دانش فنی و کاتالیست ها بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه حضور این شرکت با توجه به ابعاد توسعه صنعت، یک ضرورت است، گفت: در سال 99 که سال جهش طلایی صنعت پتروشیمی ایران بود، شرکت پژوهش و فناوری با تولیدی شدن سه طرح توسعه ای خود در جمع 17 طرح بهره برداری شده در سبد جهش دوم توسعه صنعت دارای جایگاه ویژه ای بود.

محمدی تصریح کرد: افزون بر سه طرح این شرکت یعنی تامین کاتالیست پلی پروپیلن و تامین کاتالیست پلی اتیلن سنگین در پتروشیمی شازند و نیز بهره برداری رسمی از نخستین کاتالیست زیگلرناتا پلیمریزاسیون پلی اتیلن سبک خطی در پتروشیمی لرستان، ساخت و تامین کاتالیست پتروشیمی سبلان از سوی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی نیز دستاورد مهمی بود که به ثمر نشست.

وی ادامه داد: رونمایی از دانش فنی ایرانی PVM در مرکز ماهشهر شرکت پژوهش و فناوری در سال 1399 با هدف تامین نیازهای کشور به ویژه تامین سه دانش فنی و 6 کاتالیست طرح اسلام آباد غرب از جمله تلاش های پژوهشگران شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی بود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: در سال 99 نام شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در تاریخ صنعت پتروشیمی ایران ماندگار شد و این دستاوردهای خیره کننده در سایه تلاش های شبانه روزی پژوهشگران و تلاشگران این شرکت ثبت شده است.

محمدی با تاکید بر لزوم بهره گیری از دانش روزآمد جهان همگام با بومی سازی در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی خطاب به مدیران و کارشناسان این شرکت گفت: باید تحولات و دانش روزآمد جهان را همواره رصد کنید و همچنان با قدرت در مسیر پیشرفت و توسعه گام بردارید و به سمت هدف های متعالی حرکت کنید.

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به ریاست مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و با حضور هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی،هیئت مدیره شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و دیگر اعضا برگزار شد.

در این مجمع در اجرای ماده 101 قانون تجارت و ماده 8 اساسنامه سازمان، مجمع عمومی عادی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برای رسیدگی به ترازنامه، صورت حساب سود و زیان و عملکرد سال تشکیل و گزارش عملکرد از سوی حسابرس مستقل و بازرس قانونی قرائت شد.

علی پژوهان،مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی نیز عملکرد هیئت مدیره و سازمان در سال 1399 و نیز برنامه های آینده این شرکت را به سمع و نظر اعضای مجمع رساند، همچنین در پایان این نشست تصمیم ها و تکالیف مجمع از سوی اعضا تصویب شد.