02188218279-86053927

برگزاری شانزدهمین نمایشگاه ایران پلاست با تاکید بر توسعه بازارهای صادراتی

55 بازدید | شنبه 29 مرداد 1401 | دسته بندی : اخبار

در نخستین نشست شورای سیاست گذاری نمایشگاه ایران پلاست که با حضور تشکل ها و انجمن های صنایع پایین دستی با مدیریت شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد، بر رونق بازار صنایع پلیمری، پلاستیک و صنایع مرتبط با هدف توسعه صادرات این صنایع به عنوان محور شانزدهمین دوره این رویداد تخصصی تاکید شد.

حاضران در این نشست، ضمن تاکید بر جایگاه ایران پلاست به عنوان نقطه عطفی در نمایش و عرضه دستاوردها و توانمندی های صنایع پلیمری و صنایع مرتبط، تصریح کردند: نمایشگاه ایران پلاست بستری است که با در نظر گرفتن منافع تمامی ذی نفعان خود، در میزان افزایش ارزش افزوده صنایع پلیمری و بازارهای صادراتی آن تاثیرگذار است.

به گفته صاحبان و فعالان تشکل ها و انجمن های صنایع تکمیلی،به دلیل بلوغ صنعت پلیمری و اختصاص سهم 3.5 میلیارد دلاری این بخش در مجموع صادرات صنعت پتروشیمی، ایران پلاست شانزدهم فرصتی شگرف برای مشارکت و حضور شرکت ها، تجار بنام خارجی، همچنین انجمن های همپای آسیایی و اروپایی است.

بنابراین گزارش، تثبیت برگزاری نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در دوره های آتی، یکی از محورهای نخستین نشست شورای سیاست گذاری این نمایشگاه بود.

گفتنی است، نخستین شورای سیاست گذاری نمایشگاه ایران پلاست با حضور انجمن ملی صنایع پلیمری ایران، انجمن تولیدکنندگان کامپاند و مستربچ، انجمن صنفی کارفرمایی ماشین سازان و تولیدکنندگان تجهیزات پلیمری، انجمن ماشین سازان و تجهیزات پلیمری ایران، اتحادیه صنایع همگن پلاستیک تهران به میزبانی و مدیریت شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد.

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست 30 شهریور تا 2 مهرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.