02188218279-86053927

زنجیره اوره با بهره برداری از طرح کریستال ملامین پتروآرمند لردگان تکمیل می شود.

592 بازدید | شنبه 12 شهریور 1401 | دسته بندی : اخبار

نادر جداری در تشریح طرح 30 هزار تنی کریستال ملامین شرکت صنایع شیمیایی پتروآرمند لردگان اظهار کرد: خوراک مورد نیاز این طرح اوره مذاب و آمونیاک مایع است که از مجتمع کود شیمیایی اوره لردگان تامین خواهد شد.

وی افزود:پس از اخذ مجوز لازم برای تاسیس و بهره برداری، اقدام به خرید خط تولید دست دوم تولید کریستال ملامین (تحت فناوری نسل سوم شرکت یورو تکنیکای ایتالیا) از کشور چین شد و تجهیزات هم اکنون به بندرعباس حمل شده است.

مدیرعامل صنایع شیمیایی پتروآرمند لردگان ادامه داد: مجوز واردات این خط تولید از وزارت صمت اخذ شده و مرحله ثبت سفارش به اتمام رسیده و در شرف دریافت کد 14 رقمی منشا ارز از بانک مرکزی است تا پس از آن ترخیص کالا از گمرک بندرعباس صورت پذیرد.

جداری با اشاره به اینکه قرارداد پیمانکار اصلی پروژه در قالب EPCC در تیرماه 1400 با شرکت "پناه صنعت پارت" منعقد شد و در حال پیشرفت است، گفت: پروژه اتصال جاده دسترسی مجتمع به جاده سراسری به طول 1100 متر در حال اتمام و پروژه اجرای خطوط انتقال خوراک و سرویس های جانبی در حال اجراست؛ هم اکنون پیشرفت فیزیکی کل طرح حدود 41 درصد است.

به گفته وی، زمان تعهد طرح برای تولید تجاری شهریورماه 1402 است که با توجه به اثرات زمانی اجرای خطوط انتقال خوراک و سرویس های جانبی و تاخیر اخذ مجوزهای لازم از وزارت صمت که خارج از کنترل بوده است، باید بازنگری شود.

مدیرعامل صنایع شیمیایی پتروآرمند لردگان، تامین منابع مالی طرح، ترخیص به هنگام تجهیزات و اتمام فرآیند تعمیرات برای انتقال تجهیزات به سایت پروژه و انجام به هنگام پروژه اجرای خطوط خوراک و سرویس های جانبی با تعامل مجتمع کود شیمیایی اوره لردگان را از مشکلات عمده پروژه تا رسیدن به زمان بهره برداری عنوان کرد.

جداری، سرمایه مورد نیاز برای تکمیل این طرح را حدود 14 هزار میلیارد ریال عنوان کرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه طرح تولید کریستال ملامین شرکت صنایع شیمیایی پتروآرمند لردگان در پایین دست مجتمع کود شیمیایی اوره لردگان، تکمیل کننده زنجیره تولید محصول اوره است، گفت: احداث این طرح در منطقه فلارد شهرستان لردگان از استان چهارمحال و بختیاری افزون بر هدف تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی به منظور محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال پایدار اجرا می شود.

شرکت صنایع شیمیایی پتروآرمند لردگان یکی از شرکت های تابعه پترول است و پترول 80 درصد سهام صنایع شیمیایی پتروآرمند لردگان را به عنوان یکی از شرکت های تابعه در اختیار دارد.